Od Maja 2015 roku prowadzę bloga.

 

To blog o człowieku, społeczeństwie i polityce. Chcę dzielić się z Polakami i Polkami moją perspektywą na sprawy otaczającego nas świata. Moje narzędzia to pisanie (materiały publicystyczne, dziennikarskie i trochę prywatnych myśli), video czy zdjęcia. Pracuję więc z ludźmi w różnym wieku, o różnych profesjach, z różnych kultur, w wielu krajach i na wielu polach. W związku z tym codziennie stykam się z różnorakimi punktami widzenia. Ten blog stał się ich wypadkową.

 

Większość moich tekstów publikowana jest również na łamach Internetowego Portalu Gazety Wyborczej (lista TUTAJ).

Oceniam, iż największą wartością dodaną są perspektywy z których piszę. Uczę się świata poprzez pracę i interakcję z ludźmi. Nawet jeśli podróżuję po świecie, nawet w najodleglejsze zakątki, zazwyczaj nie zajmuję się ‘’zwiedzaniem’’, ale organizuję bądź uczestniczę w działaniach społeczności danego kraju.

Angażuję się w życie schematami kultur, grup, ludzi - bezpośredni -  poprzez zawarte przyjaźnie, projekty czy współpracę.

Nie ma to znaczenia czy prowadzę zajęcia taneczne, sportową imprezę, mam spotkanie biznesowe czy projekt aktywistyczny.  Rzadko jestem w roli zewnętrznego obserwatora, zawsze uczestnika.

Większość moich artykułów to reakcja na wydarzenia społeczne i polityczne.

 Staram się odpowiadać na nie publicystyką, albo po prostu historiami (story-telling) z mojego życia. Mam przy tym nadzieję, iż dostarczam unikatowej perspektywy albo udaje mi się sprawić, że słyszalne są głosy, nie brane w main-streamowej narracji pod uwagę. Zawsze staram się patrzeć na zagadnienia z punktu widzenia indywidualnego, ludzkiego jak i globalnego systemu zależności.

Please reload

Le

Let's Stay in Touch!

Find Me on Social Media 

© 2017 by Katarzyna Mortoń