Krótki list do Beaty Szydło

June 17, 2017

Szanowna Pani Premier,

Pani rząd i partia karmią obywateli marzeniami o potężnej, „ważnej” Polsce. Po latach trudnej, bolesnej historii, która wielokrotnie wystawiała na próbę państwowość i tożsamość narodową. Zrozumiałe jest, ale też groźne, nacjonalistycznie zranione ego, które nie chce dłużej „być na kolanach”. Zmienia pozycję: leży plackiem na twarzy.

Oto dziś Pani daje Polakom taki sygnał: jesteśmy słabym państwem, wy słabym narodem, a my słabym rządem.

Wrażliwa Polska nie jest w stanie przyjąć i zorganizować pomocy dla 7 tysięcy uchodźców. 39-milionowe państwo o gęstości zaludnienia 123 na km kw., które relatywnie lekko przeszło przez kryzys gospodarczy, było największym beneficjentem Unii Europejskiej - NIE JEST W STANIE pomóc ofiarom wojny w liczbie 7 tysięcy?

Liban z 6 milionami mieszkańców i 560 osobami na km kw. pęka w szwach od miliona uchodźców. 9-milionowa Jordania przyjęła 1,4 miliona uchodźców.

Pan Macierewicz i Błaszczak, specjaliści w dziedzinie bezpieczeństwa, przecież nie są w stanie „zabezpieczyć” Polski przed rodzinami z dziećmi (połowa uchodźców na świecie to osoby poniżej 18. roku życia), tudzież „młodymi mężczyznami”, którzy winni są tego, iż śmieli być płci męskiej. I tak się składa, iż terroryści też byli w większości płci męskiej. Tak się składa, iż większość przemocy wychodzi spod ręki płci męskiej. Również tej domowej. Tak się składa...

Niektórzy są też winni po prostu bycia muzułmanami, którzy stanowią 22 proc. globalnej populacji. Z czego procent radykalizujący się pewnie byłby równy (ale to należałoby policzyć) procentowi radykalizacji wśród niemuzułmanów. Nie wiem - jak nas zabezpieczycie przed tą ostatnią grupą?

Syryjscy cywile, o których nikt przed wojną nie słyszał, żeby w ogóle emigrowali do Polski? Są wszystkim dziś innym - płcią, kolorem skóry, religią - są zagrożeniem. Tylko nie są ofiarą wojny, polityki. Ofiarą ZAWSZE JEST POLSKA. Zawsze drży i boi się, że nie da rady, nie umie, dusi kompleksami historii.

Powiem tak: jeśli Pani rząd nie jest w stanie udzielić pomocy 7 tysiącom uchodźców (to garstka ludzi), przygotować programów integracyjnych, nawet zadbać o bezpieczeństwo... to nie jesteście w stanie zarządzać państwem.

Nie jesteście w stanie być drogowskazem dla Polaków. Nie jesteście w stanie nikogo nigdzie zaprowadzić, nic wybudować, wzmocnić. Wasz STRACH jest zabójczy i toksyczny. Tak się potęgi na pewno nie tworzy, a już na pewno odpowiedzialnego państwa i obywateli.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Recent post

September 12, 2017

July 3, 2017

Please reload

Le

Let's Stay in Touch!

Find Me on Social Media 

© 2017 by Katarzyna Mortoń